کد خبر : 196808
تاریخ انتشار : شنبه 27 فروردین 1401 - 16:05

دانلود زیرنویس مستند Attica 2021 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Attica 2021 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند Attica 2021 مستند «آتیکا» استنلی نلسون نگاهی دلخراش و خشمگین به نژادپرستی و سوء استفاده از قدرت توسط افرادی است که دیگران را غیرانسانی می‌دانند. موضوع آن شورش هایی است که در ۹ سپتامبر ۱۹۷۱ در کانون اصلاح و تربیت آتیکا آغاز شد. بیش از ۳۰ کارمند زندان در بزرگترین قیام زندان

دانلود زیرنویس مستند Attica 2021 مستند «آتیکا» استنلی نلسون نگاهی دلخراش و خشمگین به نژادپرستی و سوء استفاده از قدرت توسط افرادی است که دیگران را غیرانسانی می‌دانند. موضوع آن شورش هایی است که در ۹ سپتامبر ۱۹۷۱ در کانون اصلاح و تربیت آتیکا آغاز شد. بیش از ۳۰ کارمند زندان در بزرگترین قیام زندان در تاریخ آمریکا به گروگان گرفته شدند. هنگامی که آنها به طور موقت دست بالا را به دست آوردند، زندانیان آتیکا – عمدتا سیاهپوست و لاتین تبار و همچنین سفیدپوستان – سعی کردند برای شرایط بهتر مذاکره کنند. آنها تعداد زیادی از شخصیت های خارجی از جمله سناتورها، وکلا، روزنامه نگاران و حتی راسل اسوالد، کمیسر اصلاحات نیویورک را به خدمت گرفتند. با این حال، به جای رسیدن به یک نتیجه مسالمت آمیز، بن بست پنج روز بعد با رگبار گلوله هایی پایان یافت که گروگان ها و زندانیان را به طور یکسان بیرون آورد.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید

https://blue-subtitle.com/attica-2021/

ATTICA (2021) | SHOWTIME

زیرنویس مستند Attica 2021 اینکه بگوییم فیلم نلسون به موقع است، این تصور را که خیلی چیزها تغییر کرده اند کاملاً رد می کند. بسیاری از جزئیات آنقدر آشنا به نظر می رسند که احساس می کنند فعلی هستند. روزنامه را در اینجا در شهر نیویورک باز کنید و داستان به داستان در مورد جزیره رایکرز و نحوه اجرای ضعیف آن خواهید خواند.

اصلاحات در زندان ها امروزه موضوع ثابتی است، همچنان که موضوع افسران پلیس حومه شهر که هیچ سنخیتی با شهرنشینان یا افرادی که در گشت زنی دارند، ندارند. در مورد آتیکا، نیویورک، این شهر از دهه ۱۹۳۰ یک شهر زندان بود. همه کارکنان آن ساکنان محلی بودند و زندانیان آن اغلب از محله های شهری در ۲۵۰ مایلی دورتر آورده می شدند. یکی از سر صحبت ها این تفاوت را توضیح می دهد: «آنها ممکن است بیگانگان هم بوده باشند». وکیل جو هیث صریح تر است: «این تضاد فرهنگی وجود داشت. همه گاردهای سفید پوست و جمعیتی از زندانیان که ۷۰ تا ۸۰ درصد آنها سیاه و قهوه ای بودند.

ما از زندانیانی که جان سالم به در برده اند بسیار می شنویم، اما این یک امر یک طرفه نیست. همچنین مصاحبه هایی با ساکنان و بستگان افسران اصلاح انجام می شود. ویراستار، الجرنون تونسیل، به طرز ماهرانه‌ای حجم عظیمی از فیلم‌های شگفت‌انگیز و به ندرت دیده شده از داخل و خارج زندان را گردآوری می‌کند، که برخی از آن‌ها بیش از حد وحشیانه است که نمی‌توان شاهد آن بود. و همانطور که در فیلم عالی «پلنگ‌های سیاه: پیشتاز انقلاب» انجام داد، نلسون نشان می‌دهد که کسانی که به حق به دنبال عدالت هستند می‌توانند گاهی بدترین دشمنان خود باشند. این سقوط آنها را به همان اندازه که غم انگیز است پیچیده می کند. تنها چیزی که این فیلم آن را غیرقابل انکار می‌داند این است که مردان داخل آتیکا، صرف‌نظر از احکامشان، مستحق این هستند که با آنها رفتاری انسانی شود. آرتور هریسون با بیان احساسی که مکرراً توسط مصاحبه شوندگان تکرار شده است، می گوید: «اگرچه در زندان هستیم، اما انسان هستیم.

جورج چه نیوز، یکی از زندانیان سابق مصاحبه با نلسون، می گوید: «همیشه قرار بود چیزی اتفاق بیفتد. «جمعیت [زندان] خسته بودند. خسته از دروغ و وعده.» خیلی قبل از ۹ سپتامبر، شهرت وحشتناک تأسیسات قبل از آن بود. زندانی سابق تایرون لارکینز توضیح می دهد: «آتیکا به عنوان «آخرین مکان» شناخته می شد، سخت ترین زندان در ایالت نیویورک. وقتی به آنجا رفتید، می دانستید که به باشگاه فدرال رزرو نمی روید. همانطور که چندین مصاحبه شونده اشاره می کنند، احتمال زیادی وجود داشت که شما به دلیل انجام برخی جنایات بسیار جدی و شاید روانی زندانی شوید.

Attica (2021) - IMDb

زیرنویس Attica 2021 نمی توان انتظار راحتی موجود در زندان با حداکثر امنیتی را داشت، اما وعده هایی که Che Nieves به آن اشاره کرد، نیازهای ساده ای مانند خمیر دندان، صابون، و دستمال توالت کافی بود، به جز ملحفه ها و توالت های کاری. این یک مشکل برای همه بود، اگرچه آل ویکتوری خاطرنشان می کند که به عنوان یک زندانی سفیدپوست توانسته بود رفتار و منابع بهتری را از نگهبانان بگیرد.

این گویای این است که وقتی لیست خواسته ها توسط L.D. بارکلی، مردی که زندانیان به عنوان سخنگوی خود انتخاب کردند، اکثر آنها توسط “شورای ناظر” مذاکره کننده که از خارج به آنجا آورده شده بود منطقی تلقی شدند. بین همه زندانیان، صرف نظر از نژاد، اجماع عمومی وجود داشت.

آن شورای ناظر متشکل از گروهی از افراد دلسوز به اهداف زندانیان بود. این شامل سناتور جان دان، رئیس کمیته زندانیان، کلارنس جونز، ناشر آمستردام نیوز و ویلیام کونتسلر، وکیلی که مارک رایلنس در «محاکمه شیکاگو ۷» بازی می‌کرد، بود. وقتی زندانیان جان جانسون، خبرنگار سیاه پوستی را دیدند که من با تماشای آن در WABC بزرگ شدم، او را نیز دعوت کردند. جانسون یکی از رهبران اصلی صحبت در اینجا است. او درباره این روند گفت: «من فکر می‌کردم که قرار است برای یک هدف انسانی شایسته مذاکره شود. اکثر افراد درگیر در درون به همین ترتیب فکر می کردند.

اما تفاوت عمده ای در درک بر اساس جایی که شما بودید وجود داشت. «آتیکا» با کنار هم قرار دادن روند مذاکره با پلیس و بستگان گروگان‌هایی که بیرون از دیوارهای این مرکز عظیم منتظر هستند، تنش ایجاد می‌کند. اگر همانطور که به ما گفته می شود، نگهبانان فکر می کردند که زندانیان سیاه و قهوه ای زیر انسان هستند، فقط می توان تصور کرد که آنها درباره توانمندی تازه یافته آنها چه فکر می کنند. حتی اگر نتیجه را نمی دانستید، صحنه های قدم زدن، مردان مسلح به شما اطمینان می دادند که پایان خوبی نخواهد داشت. به خصوص پس از اینکه ویلیام کوین، نگهبانی که ضرب و شتم شدید و متعاقب آن وحشیانه زندانیان را به طور کامل از زندان آتیکا اداره می کرد، در روز چهارم بن بست می میرد. در نتیجه، زندانیان بیشتر قدرت مذاکره خود را از دست دادند. نلسون راکفلر فرماندار نیویورک تصمیم گرفت به مجریان قانون اجازه دهد زندان را پس بگیرند.

Attica (2021) - IMDb

اکنون می دانیم که در ۱۳ سپتامبر ۱۹۷۱، هنگامی که پلیس و گارد ملی قیام را سرکوب کردند، ۲۹ زندانی و ۱۰ گروگان کشته شدند. یک عنوان پایان شوم به ما می گوید که همه این افراد توسط مجریان قانون کشته شدند. نلسون با استفاده از تصاویر بسیار گرافیکی نظارت پلیس، نشان می دهد که این رویدادها چقدر وحشتناک بوده اند. می‌توانید اعلان‌هایی را در مورد تسلیم شدن به پلیس بشنوید، در حالی که تیراندازی افرادی را که برای انجام این کار می‌دویدند را قطع می‌کند. توهین های نژادی و شکنجه زندانیان بازمانده وجود داشت. ما از هیچ جنبه ای از اقدامات انتقام جویانه مجری قانون در امان نیستیم، اقداماتی که در نهایت ۲۴ میلیون دلار هزینه شهرک سازی برای زندانیان بازمانده، گروگان ها و خانواده های گروگان های فوت شده در ایالت نیویورک خواهد داشت. فیلم و عواقب آن چنان ناراحت کننده است که به سختی توانستم آن را تماشا کنم. این باعث می شود به این فکر کنید که جنایتکار بدتر کیست.

راکفلر، که آرزوهای ریاست جمهوری اش فقط او را به معاونت ریاست جمهوری رساند، پس از برقراری “نظم” با ریچارد ام. نیکسون تلفنی شنیده می شود. رئیس‌جمهوری که به زودی رسوا می‌شود می‌پرسد که آیا همه زندانیان مرده سیاه‌پوست بوده‌اند یا خیر و اشاره می‌کند که خیلی خوب است. خوشبختانه، نیکسون کلمات پایانی را در «آتیکا» نمی‌داند. آن‌ها به دو نفر می‌روند: دی کوین، دختر نگهبان متوفی، که در مورد تسویه حساب می‌گوید: «وقتی پدرت را نداری، پول چه می‌کند؟ این روش دولت بود که گفت ما این پول را به شما می‌دهیم و می‌خواهیم شما بروید.” و به کلارنس جونز، که می‌گوید: «لازم نبود این اتفاق بیفتد. من هرگز، هرگز، هرگز، هرگز، هرگز آتیکا را فراموش نخواهم کرد.» پس از تماشای این مستند، شما نیز این کار را نخواهید کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رپورتاژ یا رپرتاژ

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح